آیا تا به حال از پیرشدن ترسیده اید؟

پیری

مارک تواین می گوید: سن موضوعی ذهنی است نه موضوعی که مبتنی بر جسم و بدن انسان باشد. اگر عقاید و نگرش مثبت ندارید، بنابراین جسمتان نیز سالم نخواهد بود.

زمان ارزشمند ترین دارایی ما است. این به معنی آن است که زندگی هرگز به عقب برنمی گردد.

در جهان، این طور به نظر می رسد که هر کس در حال عجله کردن است. انگار احساس می کند که زمان پرواز می کند. شما را نمی دانم، اما زمانی که من بچه بودم، احساس می کردم که زمان زیادی دارم و همیشه در این دنیا زنده خواهم ماند. بعدها، به عنوان یک زن بالغ، مدام در حال عجله کردن بودم. انگار که زمان کمی دارم. به همین خاطر، در دوره های مدیریت زمان ثبت نام کردم تا بتوانم با استرس مقابله کنم و یاد بگیرم که چگونه زمانم را مدیریت کنم.

در آوریل سال جاری، من سی و نه ساله شدم و از اینکه یک تحول بزرگ در من ایجاد شده بود، خوشحال بودم و از اینکه به زودی چهل ساله می شدم، ناراحت نبودم. به نظر من، بالا رفتن سن اصلا ناراحت کننده و ترسناک نیست.

امسال تنها چیزی که خواستم این بود که سال جدید زندگیم را جشن بگیرم و از همه چیزهایی که تا کنون در زندگی ام یاد گرفته ام، سپاسگزار و خوشحال باشم و به آینده به عنوان یک فرصت عالی برای رشد و یادگیری بیشتر از تجربیاتم نگاه کنم.

این طرز فکر، زیباست ولی من قبلا مانند بسیاری از افرادِ دیگر اینگونه نبودم و از بالا رفتن سنم و پیر شدن خیلی می ترسیدم. این ترس تا مغز استخوان های من رخنه کرده بود تا اینکه به سن سی سالگی رسیدم. ادامه‌ی خواندن

چگونه می توان ذهن موفقی پرورش داد؟

Mind Powerهمه دوست دارند موفق باشند، اما راهش را نمی دانند.شما مطالب زیادی در مورد موفقیت افراد دیگر خوانده اید. و احتمالا در دنیایی پر از توصیه و نکته و دوره های آموزش موفقیت سردرگم شده اید.چرا هیچ کدام از آنها در مورد شما کارایی ندارند و در پایان هر کدام از این دوره ها نیز هنوز سرگردان هستید؟ واقعاً مشکل کار کجاست؟ هنوز هم جستجو می کنید. ساعت ها به اظهارات مربیان انگیزشی که می گویند، “هرگز تسلیم نشوید تا به آن چه که می خواهید برسید!”، گوش داده اید. و تمام آن چه را که گفته اند انجام داده اید، اما نتیجه ای نداشته اند. از این کار خسته و درمانده شده اید و چیزی را می خواهید که بتوانید همین الان شروع کنید و دیگر نمی خواهید به توصیه هایی چون هرگز تسلیم نشوید، گوش بدهید.

موفقیت چیزی است در درون شما، عادات روزانه ی شماست. موفقیت کارهای روزمره ای است که صبح ها انجام می دهید و اوقات خود را با آن سپری می نماید. موفقیت چیزی نیست که دیگران بخواهند با نکته ها و توصیه هایی به شما بفروشند، بلکه شیوه و روشی است که دنیا را از طریق آن می بینید! هرگز امید خود را از دست ندهید. در ادامه ۹ عادتی را که می توانید به کار برید تا ذهنی موفقیت زا شکل در وجودتان شکل گیرد، بیان می گردد. ادامه‌ی خواندن

چرا هوش هیجانی یا EQ مهم تر از ضریب هوشی یا IQ است؟

EQدر طول دهه های گذشته دانشمندان، محققان و دانشجویان شروع به تغییر مسیر ارزیابی و درک هوش افراد کردند. در این خصوص می بایست از آقای دکتر دانیل گلمن، روانشناس مشهور، کسی که کتابهای متعددی در موضوع هوش هیجانی نوشته است، تشکر کرد. دکتر گلمن حتی نشان داد که EQ از IQ مهم تر است.

IQ در مقابل EQ، تفاوت در چیست؟

IQ به معنای ضریب هوشی است و نشان دهنده میزان ضریب هوشی دانشگاهی یا محاسباتی یک فرد می باشد. برای یافتن میزان ضریب هوشی یک فرد یکی از چندین آزمون استاندارد تعیین ضریب هوشی در اختیار او قرار می گیرد. براساس میزان پاسخهای صحیحی که در بازه زمانی محدود فرد به سوالات می دهد، نمره ای به او داده شده و با سایر افرادی که در یک گروه سنی هستند، مقایسه می شود. تجربه نشان می دهد، کسانی که به خوبی از عهده آزمون ضریب هوشی بر می آیند، به لحاظ تحصیلاتی عملکرد بهتری داشته اند. این افراد از کسانی که IQ پایین تری دارند، درآمد بالاتری داشته اند و به طور عمومی از لحاظ جسمی سالم تر هستند. ادامه‌ی خواندن

کوکولوژی : کاشتن بذرها

seedانسان از اینکه به چالش کشیده شود لذت می برد و همین میل باطنی، سبب بقاء نوع بشر شده است. دانش بشری با تحمل شکست های فراوان به نتیجه رسیده و شخصسیت انسانی باید برای به فعل درآوردن توانایی های بالقوه مشقات و دشواری های طاقت فرسایی را تحمل کند. انسان اگرچه قله های موفقیت را فتح می کند ولی برای ارضای غریزه درونی اش، چشم به فتح قله های مرتفع می دوزد، گویی این مسیر هرگز پایانی ندارد. ادامه‌ی خواندن