کوکولوژی : کاشتن بذرها

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

seedانسان از اینکه به چالش کشیده شود لذت می برد و همین میل باطنی، سبب بقاء نوع بشر شده است. دانش بشری با تحمل شکست های فراوان به نتیجه رسیده و شخصسیت انسانی باید برای به فعل درآوردن توانایی های بالقوه مشقات و دشواری های طاقت فرسایی را تحمل کند. انسان اگرچه قله های موفقیت را فتح می کند ولی برای ارضای غریزه درونی اش، چشم به فتح قله های مرتفع می دوزد، گویی این مسیر هرگز پایانی ندارد.

قبل از شروع بازی کوکولوژی، لطفاً بر روی این لینک کلیک کنید تا با این بازی بیشتر آشنا شوید.

شما یک دانشمند سرشناس هستید و سال های زیادی را صرف پژوهش برای تولید یک گونه جدید گیاهی کرده اید و حالا زمان به بار نشستن تلاش هایتان است. به عنوان آخرین آزمایش برای سنجش دوام این گونه گیاهی جدید، صد بذر را در یک زمین خشک و نامساعد می کارید.

کلید این بازی را در انتهای همین صفحه مطالعه فرمایید.

چه تعداد از بذرهایی که کاشته اید جوانه می زنند؟

نتیجه رای گیری

Loading ... Loading ...

.

.

.

.

Key

عددی که ذکر کردید بیانگر میزان اعتماد به نفس شماست. در این تصور دانشمند نماد احساس اعتماد به نفس و غرور است و زمین خشک و بی آب و علف نماد چالش بزرگ یا آزمایشی سهمگین که در ما تردید و دودلی ایجاد می کند. افرادی که عدد بالاتری را ذکر کردند وجه تشابه بیشتری با دانشمند دارند و اعتماد به نفس شان بالاست. افرادی هم که عددهای پایین تر را گفتند غلبه بر این چالش را فراتر از توانایی خویش می دانند و اعتماد به نفس شان پایین است.

درجه بندی اعداد

۹۹-۱۰۰ : اعتماد به نفس فراوان شما را معرور کرده است. خیلی خوب است که به خود ایمان داشته باشید اما فراموش نکنید شما یک ابر انسان نیستید. یکی از نشانه های قدرت و درایت توانایی در پذیرفتن نقطه ضعف هاست.

۸۱-۹۸ : شما مملو از اعتماد به نفس هستید و به توانایی های خود ایمان دارید ولی نه تا حدی که باعث غرور در شما شود. اطرافیان شما را به عنوان فردی ثابت قدم می شناسند و در هر گروهی رهبری را به دست می گیرید.

۶۱-۸۰ : شما فردی خوش بین و واقع گرا هستید. برای رویارویی با هر پیش آمدی آماده اید و همین ویژگی شما باعث می شود از بحرانها سربند بیرون بیایید.

۴۱-۶۰ : میزان اعتماد به نفس در شما در حد متوسط است. نه خیلی مغرور و نه خیلی مردد هستید. شاید هنوز راه خود را پیدا نکرده اید ولی با این حال بر سختی ها غلیه می کنید. به یاد داشته باشید کامیابی شما در گرو اعتماد به نفس تان است.

۲۱-۴۰ : مردد و دودل هستید و مشکلات را باری خود بزرگ می کنید و برای تسلیم شدن در برابر مشکلات دلیل تراشی می کنید. بدبینی شما را در نظر دیگران منفی جلوه می دهد، به خاطر داشته باشید اگر می خواهید به دیگران انرژی مثبت بدهید ابتدا باید از خود شروع کنید.

۱-۲۰ : فروتنی متفاوت از نداشتن اعتماد به نفس است. شما هم مانند دیگر افراد می توانید به بلندترین قله ها صعود کنید و تنها راه برای رسیدن به این هدف، اصلاح خویشتن است.

صفر : اگرچه در ظاهر اعتماد به نفسی در پایین ترین حد دارید، اما این پاسخ نشان از غروری کمال گرایانه در شما دارد. به هیچ وجه نمی توانید بپذیرید که اشتباه کرده اید و به همین سبب ترجیح می دهید اصلاً وارد گود نشوید. اگر بخواهید ترس از کست را در خود حفظ کنید، مردم شما را فردی دست و پا  چلفتی خواهند پنداشت، در حالی که می دانید اگر امتحان کنید، موفقیت دور از دسترس نخواهد بود.

kokologyمطالب فوق از کتاب “کوکولوژی، بازی های جذاب و سرگرم کننده خودشناسی”، نوشته تاداهیاکو ناگاوو و ایسامو سایتو، ترجمه دکتر چکاد سرامی و شاهین دهقان، از انتشارات ترفند، برگرفته شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*