نحوه انجام بازی کوکولوژی

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

kokology

زمانی که شروع به نوشتن کوکولوژی کردیم، اولین هدفمان ایجاد جذابیت و گیرایی در این کتاب بود و این مسئله نکته کلیدی در یک مجموعه بازی است.

اندیشه کلی آماده بود، تنها کاری که باید انجام می دادیم، طراحی بازی هایی بود که افراد بتوانند خود را در موقعیت های روزمره با تصویرهای غیر معمول تصور کنند و به پرسشهایی ساده پاسخ دهند. پاسخ ها از منظری روانشناسی تعبیر می شوند و چیزهایی درباره عملکرد ذهن فرد تست شونده به ما می گویند. این تست ها همانند آزمون رورشاخ Rorschach است، با این تفاوت که در اینجا به جای استفاده از شکل های جوهری از کلمات استفاده شده است.

 در واقع اندیشه کلی بازی قسمت ساده کار را تشکیل می داد و بخش دشوار کار مربوط به نحوه ایجاد توازن بین جنبه عملی و جنبه سرگرم کنندگی بازی بود. پرفسور سایتو می تواند علمی بودن بازی ها را تضمین کند و نظر مثبت شما خوانندگان هم می تواند تصدیقی بر جنبه تفریحی و سرگرم کنندگی بازی باشد. من روانشناس نیستم، اما فکر می کنم شناخت قابل قبولی از طبیعت انسانها داشته باشم و می دانم که مقدمه ای طولانی برای یک مجموعه بازی نمی تواند مقبول خوانندگان واقع شود، از این رو شما را به خواندن هشت نکته مختصر و مفید برای بهتر بازی کردن دعوت می کنم، امیدوارم خواندن کوکولوژی برای شما جذا و آموزنده باشد.

تاداهیاکو ناگاوو

لطفاً جهت آشنایی با بازی کوکولوژی بر روی این لینک کلیک نمایید.

لطفاً پیش از انجام بازی کوکولوژی، به هشت نکته مهم در خصوص این بازی توجه نمایید.

مطالب فوق از کتاب “کوکولوژی، بازی های جذاب و سرگرم کننده خودشناسی”، نوشته تاداهیاکو ناگاوو و ایسامو سایتو، ترجمه دکتر چکاد سرامی و شاهین دهقان، از انتشارات ترفند، برگرفته شده است.

1 فکر می‌کنند “نحوه انجام بازی کوکولوژی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*