هشت نکته برای بازی کوکولوژی

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

kokology

 

۱- نخستین چیزی را که به ذهنتان می اید به زبان آورید.

بهترین شیوه برای بازی کردن، وقتی است که در پاسخ به پرسشها تردید و دودلی نداشته باشید. در این بازی هیچ جواب درست یا غلطی وجود ندارد، پس با خیالی آسوده هرچه را به ذهنتان می آید بگویید.

۲-در صورت امکان این بازی را دسته جمعی انجام دهید.

می توان کوکولوژی را مانند هرکتاب دیگری به تنهایی خواند، اما وقتی به همراه یکی از دوستان یا به طور گروهی بازی شود، لذت آن چند برابر خواهد شد. از این فرصت برای داشتن لحظاتی شاد و شناخت بیشتر یکدیگر استفاده کنید. ممکن است از داشتن وجه اشتراک فراوان شگفت زده شوید و یا آن قدر متفاوت باشید که گویی هر کدام متعلق به سیاره ای مختلف هستید.

۳- سعی نکنید تعبیر پاسخ ها را پیش بینی کنید.

طبیعی است که بخواهید تعبیر پاسخ ها را پیش بینی کنید یا معنی آنها را حدس بزنید، اما این کار از جذابیت بازی می کاهد.

۴- با خودتان صادق باشید.

کوکولوژی می تواند فقط یک بازی معمولی باشد، اما اگر صداقت و شجاعت لازم را در خود داشته باشید، می توانید از دیگر جنبه های آن استفاده کنید و نقاط ضعف خود را شناسایی و آنها را بهبود ببخشید. البته مطمئنم که شما چنین فردی هستید و دلیل آن هم انتخاب این کتاب است.

۵- آماده و مجهز باشید.

در بعضی از آزمون ها لازم است چیزی بنویسید یا تصویری بکشید، پس بهتر است پیش از شروع قلم و کاغذ آماده کنید. کوکولوژیست های حرفه ای می توانند با تصویربرداری از بازی، این لحظات ناب را ثبت و ضبط کنند. به راستی چهره مات و مبهوت فردی که شخصیت واقعی او برملا شده یا راز او آشکار گشته دیدنی خواهد بود.

۶- کتاب را از ابتدا بخوانید.

همانطور که در نکته شماره ۳ گفتم، سعی نکنید تعبیر جوابها را حدس بزنید. اما صحبت اصلی ام با آن دسته از افرادی است که ابتدا صفحه های انتهایی را می خوانند یا عادت دارند رمانها را از انتها به ابتدا بخوانند، در این صورت این بازی جذابیتی نخواهد داشت. شاید هم از این که از همه چیز پیش از وقوع آن آگاه باشید بیشتر لذت می برید!

۷- به واکنش دیگران توجه کنید (همچنین واکنش خودتان)

تعبیرهای موجود از تصویرها در این کتاب، تنها نقطه آغاز کسب شناخت بیشتر نسبت به خودتان و دیگران است. گاهی اوقات توجه به واکنش دیگران نسبت به تعبیرهایی که خلاف انتظار هستند، می تواند جذاب تر و آموزنده تر از این باشد که صرفاً تعبیر چاپ شده را روخوانی کنید.

۸- روشن بین باشید.

در کوکولوژی هم مانند زندگی، زاویه دید ما نسبت به مسائل تعیین کننده است. در این موقعیت ها هیچگونه جواب صحیح یا غلطی وجود ندارد و هر موقعیت را می توان از بیش از یک منظر نگریست و برداشت های متفاوتی از آن داشت. اگر این بازی را به همراه دوستانتان انجام می دهید، از فرصت استفاد کنید و از یکدیگر بیاموزید. تصور کنید اگر همه افراد به یک شکل و طعم فکر می کردند دنیا چقدر خسته کننده می شد. تنوع، مزه زندگی است.

لطفاً جهت آشنایی با بازی کوکولوژی بر روی این لینک کلیک نمایید.

لطفاً جهت یادگیری نحوه انجام بازی کوکولوژی بر روی این لینک کلیک نمایید.

مطالب فوق از کتاب “کوکولوژی، بازی های جذاب و سرگرم کننده خودشناسی”، نوشته تاداهیاکو ناگاوو و ایسامو سایتو، ترجمه دکتر چکاد سرامی و شاهین دهقان، از انتشارات ترفند، برگرفته شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*