داستان های موفقیت

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

مخترع ورشکسته

Cyrus_McCormick_engravingسایروس مک‌کورمیک، پس از ورشکستگی در سال ۱۸۳۷، همه چیزش را از دست داد. تنها سرمایه‌اش، یک «دستگاه درو و برداشت محصول» بود که خودش اختراع کرده بود. بانک خانه و مزرعه‌اش را مصادره کرد. تنها چیزی که از او نگرفتند همان دستگاه درو بود که فکر می‌کردند هیچ ارزشی ندارد. اما مک‌کورمیک معتقد بود این دستگاه، آینده کشاورزی را تغییر می‌دهد. او دستگاه‌های برداشت محصول را تولید کرده و می‌فروخت، اما این کسب‌و‌کار، رشد قابل‌توجهی نداشت. تا سال ۱۸۴۴ او توانست مجموعا ۵۰ دستگاه بفروشد. ادامه مطلب ….
—————————————————————–

آرزو

دایانا نیاددایانا نایاد، شناگر آمریکایی نام خود را به عنوان اولین شناگری که از کوبا تا ایالت جنوبی فلوریدای آمریکا را بدون محفظه ضد کوسه شنا کرده، به ثبت رساند. دایانا نیاد، ۶۴ ساله، فاصله ١٧٧ کیلومتری از «همینگوی مارینا» در هاوانا تا «کی‌وست» فلوریدا را طی ۵٣ ساعت شنا پیمود.

خانم نیاد به کسانی که به استقبالش رفته بودند گفت؛ سه پیام دارم: ادامه مطلب ….

—————————————————————–

راز موفقیت

رودخانهمرد جوانی از سقراط پرسید راز موفقیت چیست.  سقراط به او گفت، “فردا به کنار نهر آب بیا تا راز موفّقیت را به تو بگویم.” صبح فردا مرد جوان مشتاقانه به کنار رود رفت. سقراط از او خواست که به سوی رودخانه او را همراهی کند.  جوان با او به راه افتاد. به لبهء رود رسیدند و به آب زدند و آنقدر پیش رفتند تا آب به زیر چانهء آنها رسید. ناگهان سقراط مرد جوان را گرفت و زیر آب فرو برد.  جوان نومیدانه تلاش کرد خود را رها کند، امّا سقراط آنقدر قوی بود که او را نگه دارد. ادامه مطلب ….

—————————————————————–

کار آفرینی : آشغالهای میلیون دلاری!

Brian Scudamore

یک روز، آقایی در کانادا این سوال را از خودش پرسید و می‌دانید که «سوال به ذهن قلاب می‌شود»؛ و حاصلش شد تاسیس یک شرکت آشغال جمع‌کُنی که الان ۱۷۵ شعبه در کانادا،  آمریکا و استرالیا دارد. آقای «برایان اسکادِمور» در سال ۱۹۸۹ وقتی یک کامیون یدک‌کش آشغال جمع‌کنی را در ونکوور دید، تصمیم گرفت کسب‌وکارش را بر پایۀ زدودنِ خرت و پرت‌ها و آشغال‌ها ایجاد کند. او یک کامیون کوچک دست‌دوم را به‌قیمت ۷۰۰ دلار خرید، و با این شعار که «ما آشغال‌های شما را در یک چشم به‌هم زدن جمع می‌کنیم» کارش را آغاز کرد. ادامه مطلب ….

—————————————————————–

پرواز

شاهینپادشاهی دو شاهین کوچک به عنوان هدیه دریافت کرد. پس آنها را به مربی پرندگان دربار سپرد تا برای استفاده در مراسم شکار تربیت کند. یک ماه بعد، مربی نزد پادشاه آمد و گفت که یکی از شاهین‌ها تربیت شده و آماده شکار است. اما نمی‌دانم چه اتفاقی برای آن یکی افتاده و از همان روز اول که آن را روی شاخه‌ای قرار داده تکان نخورده است. ادامه مطلب ….

——————————————————————-

 فروشنده موفق

همه چیز زیر یک سقفیک پسر تگزاسی برای پیدا کردن کار از خانه به راه افتاده و به یکی از این فروشگاهای بزرگ که همه چیز میفروشند (Everything under a roof) در ایالت کالیفرنیا میرود. مدیر فروشگاه به او میگوید : یک روز فرصت داری تا به طور آزمایشی کار کرده و در پایان روز با توجه به نتیجه کار در مورد استخدام تو تصمیم میگیریم. در پایان اولین روز کاری مدیر به سراغ پسر رفت و از او پرسید که چند مشتری داشته است؟ پسر پاسخ داد که یک مشتری. مدیر با تعجب گفت: تنها یک مشتری …؟!!! ادامه مطلب ….

——————————————————————-

ریسمان ذهنی

شیواناشیوانا به همراه تعداد زیادى از شاگردان خود صبح زود عازم معبدى در آنسوى کوهستان شدند. ساعتى که راه رفتند به تعدادى دختر و پسر جوان رسیدند که در کنار جاده مشغول استراحت بودند. دختران و پسران کنار جاده وقتى چشمشان به گروه شیوانا افتاد، شروع کردند به مسخره کردن آنها و براى هر یک از اعضاى گروه اسم حیوانى را درست کردند و با صداى بلند این اسامى ناشایست را تکرار کردند. شیوانا سکوت کرد و هیچ نگفت. ادامه مطلب ….

5 فکر می‌کنند “داستان های موفقیت

  1. مطالبی که در اختیار عموم میگذارید و به طور کلی فعالیت سایت شما به نظرم یک عبادت بزرگ میباشد که پاداش بزرگ الهی دارد . همیشه دغدغه ذهنی خود من این بوده که مردم بزرگ ایران کمتر از چنین آموزه هایی بهره مندند و متاسفانه یک سری باورهای غلط منفی همیشه همراهشان بوده که مانع از احساس خوشبختی و بدست آوردن موفقیت میشود .
    انشااله روزی که آموزه های شما در وجود تمامی مردم ایران نهادینه شود .

  2. توی کشور این همه سایت های مختلف ک ب هیچ دردی یم نمخورن -سایت شما واقعأ منحصر بفرد عالی هستش .روحیه زجر کشیده و نا امید مردم شما با فعالیتتون ترمیم میکنین.
    دلتون همیشه شاد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*